2007 Szczęśliwa osiemnastka

Oficjalny katalog konkursu Miss Polska 2007

Osiemnastka powinna być w tym roku szczęśliwą liczbą. I może dziewczyna występująca z tym numerem w konkursie o tytuł Najpiękniejszej Polki wygra. Ale tylko… może, bo kandydatki w konkursie Miss Polski występują w kolejności alfabetycznej.

Tak, tak wierzyć się nie chce, ale to już po raz osiemnasty spotykamy się podczas finału wyborów Najpiękniejszej Polki.

Ten skromny jubileusz, to znakomita okazja, by wzorem sprawozdawców sportowych powiedzieć: przeżyjmy to jeszcze raz i cofnąć taśmę…

Tytuł Najpiękniejszej Polki dla Anety Kręglickiej w 1989 roku był bezdyskusyjny, ale nikt się nie spodziewał, że studentka Uniwersytetu Gdańskiego sprawi nam aż taką niespodziankę. A jednak!

22 listopada 1989 roku w Hongkongu Aneta Kręglicka wybrana została Miss Świata. Sukces Polki w najważniejszym międzynarodowym konkursie piękna sprawił, że znacznie wzrosło zainteresowanie wyborami krajowymi.

Kolejna zdobywczyni tytułu, Ewa Szymczak nie miała łatwego zadania. Wiadomo było, że po zwycięstwie Anety kolejny międzynarodowy tytuł dla Polki ma szansę znikome. Ewa dzielnie jednak reprezentowała nasz kraj w wyborach Miss Świata zajmując eksponowane miejsce w czołowej TOP-10, a w drugim swoim występie w wyborach Queen of Europe’91 – wygrała, raz jeszcze potwierdzając swą klasę.

Laureatki następnych konkursów równie skutecznie radziły sobie w konkursach międzynarodowych. Pasmo zwycięstw i kolekcjonowanie tytułów w konkursach międzynarodowych naszych Miss to ich specjalność i trwa nieustannie do dziś…

Tegoroczny konkurs rozpoczął się w styczniu zaraz po finale Miss Polska 2006. Eliminacje odbyły się w 25 regionach Polski oraz poprzez internet wyłaniając 26 finalistek. W półfinale jaki odbył się na Tarasach Widokowych Hotelu Manor w Olsztynie brało udział ponad sto kandydatek. Dziś wystąpią przed Państwem naprawdę najpiękniejsze z pięknych. Która z nich wygra, dowiecie się za kilka godzin. Stawka jest wysoka tytuł Miss Polski zapewnia popularność, otwiera granice Świata i może mieć zasadniczy wpływ na zmianę planów życiowych. Dziewczęta trafiają na okładki kolorowych magazynów, zostają modelkami, a niektóre po prostu… wychodzą za mąż. Wciąż jednak nie przestają być piękne.

Przed finalistkami konkursu Miss Polski ostatni etap wielkiej przygody. Laureatka tytułu Miss Polska 2007 weźmie udział w największym marzeniu każdej dziewczyny w konkursie Miss World. Inne kandydatki podpiszą kontrakty reklamowe z największymi firmami Świata i reprezentować będą Polskę w kilkunastu innych, nie mniej atrakcyjnych światowych konkursach piękności. I chociaż sam konkurs ma żywot motyla, chociaż co roku dotychczasowa Miss oddaje koronę nowej Najpiękniejszej, wielka życiowa przygoda trwa! i to jest największy sukces i na tym właśnie polega sens organizowania takiego konkursu.