1988 PAP zbojkotowała wybory

Kurier Lubelski, 18 lipca 1988 roku

PAP zbojkotowała wybory najpiękniejszej

Joanna Gapińska w koronie Miss Polonia

Najpiękniejszą Polką roku 1988 została 20-letnia Joanna Gapińska ze Szczecina. Tak zdecydowało jury sobotniego finału konkursu Miss Polonia, który odbył się w sopockiej Operze Leśnej.

Tytuł I Wicemiss przypadł Róży Gołasiewicz z Gdańska. II – Iwonie Bukowskiej z Bielska-Białej. III – Bożenie Brożynie z Łodzi, IV – Elżbiecie Lebiodzie z Warszawy. Fotoreporterzy przyznali swoja nagrodę Małgorzacie Dybuś z Gorzowa, która została Miss Foto. Widzowie występów z udziałem 15 dziewcząt poprzedzających finał oraz zgromadzeni w Operze Leśnej byli jednomyślni, przyznając tytuł Miss Publiczności Róży Gołasiewicz. Decyzją jury komplementarnego Miss Gracja została Bożena Brożyna, zaś Miss Elegancja Joanna Gapińska.

W finale wystąpiło 15 dziewcząt. Małgorzata Sławińska, której wcześniej przyznano numer 7 wycofała się z imprezy motywując to – jak podano – ważnymi przyczynami rodzinnymi. Tak więc główna nagroda samochód toyota przypadł pannie Joannie.

Oto krótka charakterystyka najpiękniejszej Polki roku 1988. Jest blondynką, ma zielone oczy i 170 cm wzrostu, wymiary: 90-58-88. Studiuje na drugim roku Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu w Szczecinie. Trenuje gimnastykę artystyczną osiągając sukcesy sportowe w ogólnopolskich zawodach. Jak sama twierdzi jest domatorką. Lubi gotować, a jej specjalność to pizza. Miss Polonia ’88 uważa, że nie ma brzydkich kobiet, bywają tylko zaniedbane, dlatego w przyszłości zamierza prowadzić gabinet odnowy biologicznej dla pań.

Tegoroczny finał nie obył się bez afer. Polska Agencja Prasowa nie godząc się na wygórowane warunki akredytacji postawione przez organizatorów zbojkotowała wybory. Redakcje gazet zdane są więc na informacje własne. PAP zapowiedziała również, że relacji z finału konkursu Miss nie będzie także w serwisie zagranicznym. Nasza informacja o wyborze najpiękniejszej Polki powstała dzięki notatkom prowadzonym przed telewizorem. O szczegółach i kulisach imprezy postaramy się wkrótce dowidzieć coś bliższego, aby jak najszybciej poinformować czytelników.

(wuka)