1988 Wątpliwości nie było

Dziennik Polski 18 lipca 1988 roku

Tym razem wątpliwości nie było

Joanna Gapińska – Miss Polonia 1988

(Inf. wł.) Tegoroczny finał Miss Polonia upłynął w rytmie walca wiedeńskiego. Organizatorzy imprezy dołożyli wszelkich starań, aby była ona możliwie najbardziej atrakcyjna. Poważniejszych wpadek nie odnotowaliśmy być może dlatego, że red. Janusz Atlas – człowiek, który wytropił ubiegłoroczną aferę – dał się obłaskawić i przyjął funkcję rzecznika prasowego konkursu. Swoje emploi zmienił także Jerzy Chmielewski. Szef Biura Miss Polonia kreował się na przyjaciela dzieci – trudno jednak stwierdzić, czy dziewczynka, którą trzymał na kolanach to przyszła kandydatka do tytułu Najpiękniejszej. Z dwóch panów „M” prowadzących koncert, zdecydowanie zabawniejszym i błyskotliwszym okazał się Krzysztof Materna; Wojciech Mann pewniej czuje się przed radiowym mikrofonem.

Koncert się udał. Finalistki były jego pierwszoplanowymi gwiazdami. W tym roku wykazały się nie tylko urodą i wdziękiem, ale także talentem tanecznym. Kilkanaście pięknych, młodych kobiet poruszających się z gracją po estradzie stanowi doprawdy niecodzienny widok i nasi profesjonalni artyści, którzy postanowili się więcej niczego nie uczyć, powinni poczuć się autentycznie zagrożeni.

Wybór dokonany przez tegoroczne jury jest bezdyskusyjny (piszący te słowa widział finalistki „na żywo” na plenerze fotograficznym w Warszawie). Koronę Miss Polonia ’88, toyotę, etolę z szynszyli etc. Otrzymała 21-letnia studentka Uniwersytetu Szczecińskiego Joanna Gapińska, I – wicemiss jest Róża Gołasiewicz z Gdańska, II – Iwona Bukowska z Bielska-Białej, III – Bożena Brożyna z Łodzi, IV – Elżbieta Lebioda z Warszawy. Tytuł Miss Publiczności otrzymała Róża Gołasiewicz, Miss Foto – Małgorzata Dybuś, Miss Gracji – Bożena Brożyna, a Miss Elegancji – Joanna Gapińska

(mich)