1996 Nawet nie śniłam…

Życie na gorąco, 07 listopada 1996 roku Nawet nie śniłam o takim sukcesie

Dziękuję, bardzo dziękuję – powtarzała zalewając się łzami 19-letnia Anna Kowalczyk, Miss Polski 1996. Gdy nowa Miss otarła łzy i odzyskała mowę, uśmiechając się powiedziała, że jest to najpiękniejszy dzień w jej życiu i nawet w najśmielszych snach nie marzyła o takim sukcesie. A cieszyć się rzeczywiście może, bowiem akurat w jej przypadku koleżanki finalistki i widownia również nie miały żadnych wątpliwości, że to właśnie jej należy się główna nagroda. Pod każdym względem były to niezwykłe wybory.
Dziewczyny nie mogły narzekać na jury, ponieważ spośród 41 tegorocznych finalistek 14 zostało nagrodzonych różnymi tytułami, wśród nich tak oryginalnymi, jak po raz pierwszy wybrana Wirtualna Miss Internetu. Została nią 20-letnia Ewa Skora z Sosnowca. Wybrano też Najpiękniejszą Niesłyszącą Polkę. Okazała się nią Beata Siekierska z Poznania.
Tegoroczna Miss, która będzie reprezentować Polskę w konkursie Miss Internationale, mieszka w Warszawie, jest uczennicą V klasy technikum. Lubi tańczyć, jej pasją jest nauka języków obcych.
W nagrodę otrzymała 25 tysięcy złotych. Oszołomiona sukcesem pragnie dobrze wypaść w najbliższym międzynarodowym konkursie.

Tegoroczne wybory odbyły się we Wrocławiu, rodzinnym mieście tragicznie zmarłej Agnieszki Kotlarskiej. Organizatorzy i finalistki uczcili jej cześć. Dlatego też część konkursu upłynęła w poważnej atmosferze. Na telebimach ukazywały się zdjęcia Agnieszki. Nie przekreśliło to atmosfery piękna i radości, a o to przecież chodzi w tych wyborach. Wrocławska publiczność zachwycała się dziewczynami w strojach ślubnych, podobały się też oryginalne kreacje ze skóry. Ale najpiękniejsze były same bohaterki wieczoru, które potwierdziły prawdę, że nie szata zdobi człowieka.
(jc)