1995 Serwis prasowy

Missland. Serwis prasowy 6 / 95

15 lipca w Poznaniu

Pierwszy półfinał konkursu Miss Polski’95 i Miss Polski Nastolatek’95 rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę w sali widowiskowej „Grunwald” w Poznaniu. W kategorii nastolatek udział bierze 15 kandydatek. W kategorii dorosłych 19 panien. Uczestniczki zaprezentują się we własnych kreacjach wieczorowych, kostiumach kąpielowych firmy PIK, w kolekcji skórzanej opolskiej firmy Polsadoro oraz kolekcji odzieżowej kaliskiej firmy Big Star.

Kuba Sienkiewicz (Elektryczne Gitary) i Jacek Ziobro laureat festiwalu piosenki aktorskiej to gwiazdy koncertu poznańskiego. Awans do finału uzyska 5 nastolatek oraz 5 panien dorosłych. Drugi półfinał 12 sierpnia w Gdańsku.

Rekord świata rzecznika prasowego

Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego konkursu Miss Polonia Marka kasza wynika, że konkurs Miss Polonia pobił rekord świata frekwencji uczestniczek w eliminacjach. Było ich ponad 5300 (słownie pięć tysięcy trzysta).
Rozhulał się Pan rzecznik (Ach te upały). Zapomniał chyba, że jest to liczba przed denominacją. Następnym razem proponujemy podać prawdziwe dane np. takie: „Finalistki Miss Polonia wybrano spośród 20 milionów Polek” i to będzie najprawdziwsza prawda panie rzeczniku.

Z archiwum Misslandu – uzupełnienie…

Kurier Szczeciński z dnia 02 lipca 1995 roku tytuł artykułu Najpiękniejsza…

Zgadzamy się z kurierem, że szczecinianki są piękne i odnoszą sukcesy nie tylko w konkursach piękności w kraju. Sukcesy szczecinianek w artykule należy uzupełnić w myśl zasady nie chwalą nas, chwalmy się sami.

Joanna Gapińska Miss Polonia’88 to również Wicemiss Universe’89
Aneta Kręglicka (gdańszczanka urodzona w szczecinie) Miss Polonia’89, Miss World’89 to również Wicemiss International’89

Są też inne utytułowane szczecinianki:
Elżbieta Mielczarek to Wicemiss Polonia’84
Żaneta Katkowska to Wicemiss Polonia’89, zwyciężczyni Miss Universitu’90
Beata Sudolska to Wicemiss Polska’90 oraz Wicequeen of World’90
Urszula Iwanik to Wicemiss Polska 91 oraz finalistka Miss Baltic Sea.
Uff, może zakręcić się w głowie…

Latoś obrodziło w konkursy…

Takiej ilości konkursów piękności rozegranych w naszym kraju w pierwszym półroczu 1995 roku nie pamiętają najstarsi górale i fryzjerzy.
Odbyły się bądź odbywają konkursy o tytuły: Miss Lata z Radiem, Miss Mokrego Podkoszulka, Miss Lata, Miss Doility, Miss Północy, Miss Dziennika, Miss Opalenizny, Miss Gminy, Miss Morskiej Piany, Miss Polonia, Miss Wakacji, Miss Dziennikarzy, Miss Sportu, Miss Święta Trzech Braci, Mała Miss, Miss Dojrzałości, Mała Miss Dni Morza, Miss Elegancji, Miss Gracji, Miss Modelek, Miss Matki z córką, Miss Teściowej z zięciem (ponoć pomysł samego sołtysa Kierdziołka).
Nam najbardziej przypadła do gustu nazwa konkursu Miss Święta Trzech Braci. Konkurs odbył się w Cieszynie. Mieście obojga Państw, czeskiego i polskiego (zabrakło trzeciego brata). Zwyciężyła 18-letnia polska cieszynianka Bożena Dziadek.