1989 Znów bez krakowianki

Dziennik Polski Kraków, 24,25 czerwca 1989
Niestety – znów bez krakowianki Plener Miss Polonia
Debiutowały w roli gwiazd. Dzieciaki zwiedzające w czwartek skansen budownictwa ludowego Ziemi Radomskiej były zdumione widokiem pięknych dziewcząt i tłoczących się wokół nich fotoreporterów.

Gdy usłyszały, że są to finalistki konkursu o tytuł Miss Polonia posypały się prośby o autografy. Który z nich jednak zyska największą wartość? Czy Podpis 20-letniej radomianki Agnieszki Angelo, słuchaczki studium medycznego, czy może autograf Żanety Katkowskiej ze Szczecina, instruktorki baletu i studentki Instytutu Kultury Fizycznej w Szczecinie. W opinii pięknych dziewcząt, które udział w finale konkursu o tytuł najpiękniejszej Polki traktują jak dobrą zabawę, największe szanse ma 24-letnia Aneta Kręglicka z Gdańska. „Są bardzo dla mnie miłe – powiedziała reporterowi „Dziennika” – ale nie wierzę, żebym miała jakieś szanse. Jest tu tyle ładnych dziewcząt”.

Aneta Kręglicka studiuje na kierunku: ekonomika obrotu towarowego i usług Uniwersytetu Gdańskiego. „Moją specjalnością będzie w przyszłości turystyka. W ub. Roku skorzystałam z urlopu dziekańskiego, gdyż byłam na praktyce hotelarskiej we Włoszech.” Aneta uczy się pilnie – nie chce tracić czasu, który przeznaczyła na naukę zaliczyła w jednym roku dwa lata studiów, trzeci i czwarty. Jej hobby to języki obce – angielski i, ostatnio, włoski. Występuje też w zespole tańca współczesnego. Dlaczego przystąpiła do konkursu? „Przede wszystkim ze względu na swój wiek. Pomyślałam, że już w przyszłym roku nie będę mogła w nim uczestniczyć”.

Finał konkursu odbędzie się 15 lipca w Sopocie. Wybory Miss Polonia poprzedzi zgrupowanie w Wieżycy. Tam – pod okiem choreografów – kosmetyczek i specjalistów od dobrej dykcji, najpiękniejsze zdobywać będą umiejętności zachowania się na estradzie. Niestety nie ma wśród nich krakowianki, choć są trzy dziewczyny z Kielc, dwie z Warszawy i dwie ze Szczecina…
(mich)