1988 Wielki finał…

Express Wieczorny Warszawa, 9 lipca 1988 roku Wielki finał konkursu Miss Polonia ‘88

16 lipca Monika Nowosadko przekaże koronę i tytuł najpiękniejszej Polki swojej następczyni. Która z piętnastu finalistek zasiądzie na tronie Miss Polonia’88? Dowiemy się podczas koncertu finałowego, który i tym razem odbędzie się w Operze Leśnej w Sopocie.

Uroczystości koronacyjne uświetni swoją obecnością urodziwie nam panująca najpiękniejsza panna świata, Austriaczka, Ulla Weigerstorfer. Przybędzie także Miss Wilna, Ingrida Mikelionite.

Koncert poprowadzą dwaj panowie „M”, czyli Wojciech Mann i Krzysztof Materna, co jest chyba gwarancją udanej zabawy. Tym bardziej, że zapowiadać będą występy nie tylko najpiękniejszych Polek, ale i znakomitych artystów: Marka Grechuty i „Anawy”, Anny Veski, Jiri Korna, Mariana Kociniaka, Mariana Opani, Jacka Borkowskiego i Wiktora Zborowskiego. Koncert reżyseruje Marek Wilewski, choreografią zajmuje się Janusz Dąbrowski.

Ale na koncercie będziemy nie tylko się bawić, będziemy także przezywać emocje związane z wyborami.

Uwzględniając różne uwagi i opinie, organizatorzy przygotowali nowy regulamin pracy jurorów. Przewidywał on pełną jawność ocen dokonywanych na oczach widzów.

Niestety wszystko trzeba było zmienić. Okazało się bowiem, że w konkursie Miss Polonia musi obowiązywać taki sam regulamin, jaki jest stosowany na wszystkich konkursach piękności, w których później bierze udział i nasza przedstawicielka. A więc tajne decyzje i oceny jurorów. W tym roku jurorzy obradować będą na widowni i swoje decyzje wpisywać do specjalnych kart punktowych w czasie trwania koncertu. Każda karta jest imienna i podpisana przez jurora.

Jak zwykle swoją Miss wybierze publiczność. Większość głosów w plebiscycie już została oddana w czasie koncertów prezentacyjnych. Głosowanie zakończy się w Operze Leśnej. Jeszcze w czasie koncertu finałowego wszystkie głosy zostaną obliczone i poznamy Miss Publiczności’88. Tradycyjnie wylosuje ona nagrody dla uczestników plebiscytu publiczności ufundowane m. in. takie firmy, jak Toyota, Tec, Funai, Yves Rocher, Justyna Fashion Studio, Mars.

Swoją Miss Foto wybiorą fotoreporterzy.

Jakie nagrody natomiast czekają na utytułowane panny? Ta najpiękniejsza odjedzie z Sopotu własną Toyotą – New Corolla 1800 diesel, w etoli z szynszyli, ofiarowanej przez specjalistyczne koło hodowców szynszyli w Grywałdzie, z całoroczną kolekcja ubiorów Domy Mody „Telimena” i z firmy Justyna Fashion Studio. Będzie także miała zapewnioną 14-dniową wycieczkę na Węgry, ufundowaną przez węgierski „Videoton” i całoroczny serwis kosmetyczny firmy Yves Rocher. Skronie najpiękniejszej ozdobi korona, którą jednak za rok przekaże swojej następczyni. Kiedy samochód się zniszczy, stroje wyjdą z mody, a po wycieczce i koronie pozostaną piękne wspomnienia w domowym archiwum na długo pewnie zagości pamiątkowa szarfa koronacyjna…

Także wicemiss wywiozą z Sopotu cenne nagrody, m. in. kolorowe telewizory, magnetowidy, zestawy kosmetyków firmowych Yves Rocher i długo by jeszcze wymieniać… (Mał)