1986 Trzy razy Miss

Express Wieczorny. Warszawa, 22 października 1986 roku

Trzy razy Miss na pokazach mody

Trzy zwyciężczynie konkursów Miss Polonia oglądały wczoraj pokaz mody damskiej, męskiej i dziecięcej przygotowany przez Centrum Wzornictwa Przemysłu Chemicznego i Lekkiego.

Miss Polonia’83 – Lidia Wasiak, Miss Polonia’85 – Katarzyna Zawidzka i Miss Polonia’86 – Renata Fatla z wielką uwagą śledziły to, w co ubrane były modelki.

Zainteresowanie naszych najpiękniejszych było podwójne. Po pierwsze jak wszystkie obecne na Sali kobiety chciały wiedzieć co będzie się nosiło, a po drugie dla tego, że już za miesiąc same będą uczestniczyły w pokazach tej kolekcji w charakterze modelek. Wczorajszy pokaz, który był ilustracją światowych tendencji mody na sezon jesienno – zimowy 1987/88, będzie powtórzony kilkakrotnie w różnych miastach kraju.

Łódzki Oddział Centrum Wzornictwa za pomocą Bałtyckiej Agencji Artystycznej „Bart” zamierza rozpropagować kolekcje wśród jak największej liczby plastyków i projektantów, ale przede wszystkim zainteresować nią producentów. Miejmy nadzieję, że to się uda, bo kolekcja jest ładna, praktyczna i, jak się rzekło, modna.

A oto co powiedziały o kolekcji nasze „królowe”:

Lidia Wasiak; – Zastanawiam się po prostu w czym chciałabym chodzić na co dzień, a co prezentować na scenie. Niestety, nie zawsze wygodnie jest nosić to, co modne.

Katarzyna Zawidzka: – Wolę nieco inne zestawienia i kolory. Choć kilka propozycji bardzo mi się podobało. Tylko, czy będzie można to kupić?

Renata Fatla: – Centrum Wzornictwa przygotowuje dla mnie część strojów, w których wystąpię podczas wyborów Miss World’86 w Londynie. Po obejrzeniu dzisiejszej kolekcji jestem spokojna o moja garderobę.
(hag)