1985 Wielki finał w Sali Kongresowej

Express Wieczorny Warszawa, 31 maja 1985 roku

Wielki finał w Sali Kongresowej

Brawo! – One są znakomicie przygotowane. – Nie chciałabym z nimi rywalizować o koronę! – powiedziała nowo kreowana Miss Europa – panna Juncal Rivero – obserwując próbę generalną przed dzisiejszym koncertem finałowym konkursu Miss Polonia’85. Miło nam tym bardziej, że p. Juncal przyjechała do Warszawy prosto z wyborów w Moguncji.

Porannej próbie przyglądał się też dyrektor Stołecznej Estrady, Jerzy Matulewicz: – Widziałem kilka fragmentów wieczornego koncertu i… niech żałują ci, którzy dziś nie przyjdą do Sali Kongresowej.

Prawda, że rok, czy dwa lata temu publiczność miała prawo być trochę rozczarowana. Teraz jednak zobaczy show, jaki rzadko zdarza się na naszych estradach. Wreszcie, bo wcześniej różnie z tym bywało, kandydatki do tytułu najładniejszej Polki będą autentycznymi gwiazdami wieczoru. Mieczysław Gajda oraz Barbara Bittner i Witold Gruca rzeczywiście nauczyli je wiele! A w dodatku dziewczęta wystąpią w scenografii – projektu Przemysława Lewandowskiego i Lecha Białowąsa – jakiej nie powstydziłaby się żadna wielka rewia na świecie.

Będą również inne atrakcje. Podczas przerwy, a także przed i po koncercie we foyer Sali Kongresowej sprzedawane będą kupony plebiscytu na Miss Publiczności, a firma Micromex, która sponsoruje imprezie zaprezentuje rzadko spotykane u nas urządzenia audiowizualne. Są to ekrany cinema-video, na których publiczność będzie mogła zobaczyć specjalnie przygotowany film o przebiegu konkursu i jego bohaterkach. Ponadto dla pań szansa zakupu atrakcyjnego kostiumu kąpielowego w stoisku firmy „Euro-Astra”.

Dla sympatyków naszej imprezy, którzy chcieliby wybrać się na sobotni koncert, a zwlekali z kupnem biletów, mamy przykrą wiadomość. W kasach pusto! Ostatnia szansą obejrzenia finału MP’85 to koncert dzisiejszy! W kasach PKiN jest jeszcze pewna ilość biletów. (zkr)