1985 Lubię ścisłe i fachowe przedmioty

Express Wieczorny Warszawa, 3 czerwca 1985 roku

Lubię ścisłe i fachowe przedmioty – mówi Katarzyna Zawidzka

Za oknami Sali bankietowej hotelu „Forum” już właściwie świta, a bal koronacyjny z udziałem Miss Polonia’85 – Katarzyny Zawidzkiej – trwa w najlepsze. Autografy, toasty, gratulacje. Panna Katarzyna choć towarzysko oblegana, gdy chodzi o wywiad dla Czytelników „Expressu”, gotowa jest nawet na mały spacer, aby móc przez chwilę spokojnie porozmawiać.

– Brawo, gratulujemy! Tak oczarować jurorów. Byli jednomyślni!

– A ja do końca nie byłam pewna. Naprawdę! Jeszcze nie ochłonęłam. Nawet nie zdążyłam się zastanowić czy wypada parkować „Golfem” przed akademikiem?

– A co studiujesz?

– Bardzo ścisłe i fachowe przedmioty. Chyba zanudziłabym Czytelników wymieniając pełną nazwę mojego kierunku.

– ???

– Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu, Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Przemysłu Chemicznego.

– Z pewnością Twoje plany się spełnią i zostaniesz dobrym fachowcem w tej trudnej inżynieryjno – ekonomicznej dziedzinie. A poza książkami o ekonomi co Cię interesuje?

– Inne książki. Literatura piękna. Turystyka. Lubię wędrować w grupie przyjaciół po kraju. A jeśli chodzi o sport, to też nie jestem tylko kibicem.

– Właśnie! Nie boisz się, że hazard Cię wciągnie?

– (ze śmiechem) – Ależ ten tor i wyścigi konne, to było tylko tło na jakim została nakręcona moja filmowa wizytówka. Pokazywano ją w Sali Kongresowej w przerwie koncertów i od tej pory wszyscy pytają, jak mi idzie na wyścigach.

– Balowi goście domagają się już Twojego powrotu. Zatem do zobaczenia na poniedziałkowej konferencji w klubie „Expressu. (zkr)