1985 Golf za urodę

Sztandar Młodych Warszawa, 3 czerwca 1985 roku

Golf za urodę

W trakcie uroczystego koncertu w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie 12-osobowe jury pod przewodnictwem red. Zygmunta Broniarka dokonało wyboru najpiękniejszych Polek. Tym samym konkurs „Miss Polonia’85” został rozstrzygnięty.

W ogólnopolskich eliminacjach z setek pretendentek do tytułu wyłoniono grono 25 finalistek, z których 23 zobaczyliśmy na scenie Sali Kongresowej. W trakcie kolejnych eliminacji, już w czasie koncertu, wyłoniono najpierw 10, potem już tylko 5 kandydatek do tytułu „najpiękniejszej”. Z tej piątki wybrano „Miss Polonia’85”.

Została nią 23-letnia Katarzyna Dorota Zawidzka z Gorzowa Wielkopolskiego, studentka wrocławskiej Akademii Ekonomicznej.

Dwa równorzędne tytuły wicemiss zdobyły: Joanna Niedorezo z Morąga, również 23-letnia – studentka romanistyki UAM w Poznaniu oraz 20-letnia Brygida Bziukiewicz z Pruszkowa – studentka Akademii Muzycznej, która dodatkowo zdobyła tytuł „Miss Gracja”.

Fotoreporterzy akredytowani przy tegorocznym konkursie wybrali „Miss Foto”. Została nią Ewa Jesionowska, 19-letnia fotomodelka z Warszawy.

Widzowie – „Miss Publiczności” – obrali 23-letnią Danutę Wojciechowską z Warszawy.

Dekoracji laureatek dokonała Juncal Rivero – tegoroczna „Miss Europa” – w asyście Lidii Wasiak (MP’83) i Magdaleny Jaworskiej (MP’84).

Najpiękniejsza otrzymała główną nagrodę konkursu czerwonego volkswagena „Golfa” Wicemiss – zestawy wideo.

Fundatorem nagród i głównym sponsorem „Miss Polonia’85” była szwajcarska firma „Micromex” SA.

Miss Foto i Miss Gracja otrzymały w nagrodę wycieczki zagraniczne dla dwóch osób. Miss Publiczności – deskę do windsurfingu.

Obecny na koncercie Roger Zeiler – prezydent konkursu „Miss Europa” – oceniając finalistki powiedział; One wszystkie są czarujące, pełne gracji i elegancji. Jury będzie miało wiele kłopotu z wyborem najpiękniejszej.

Reakcja publiczności w trakcie ogłaszania werdyktu była dowodem, że jurorzy nie popełnili błędu.

Zwyciężczyni „Miss Polonia’85” już 17 czerwca br. weźmie udział w konkursie Miss Universe w Miami na Florydzie. Następnie Miss International w Japonii, Miss World w Londynie i przyszłorocznym Miss Europa.

Żegnając się z publicznością Katarzyna Zawidzka powiedziała. Jestem bardzo wzruszona. Dziękuję wszystkim za oklaski.

Siedzący w pierwszym rzędzie widzieli, że w oczach miała łzy.

WIESŁAW DOŁĘGOWSKI